З кожної трибуни, з  кожного  телеекрану, на кожній FM хвилі лунають палкі речі про системні зміни та боротьбу з корупцією серед найвищих чиновників нашої держави. Але насправді ця боротьба виглядає як сюжет голлівудського кінематографу, як 300 спартанців борються з чорною навалою. І навіть, розуміючи те, що в своїй боротьбі вони приречені на смерть – не скорилися та не полишили боротьби. Далі я змушений розповісти про Полтавських 300 спартанців, які, не полишаючи надій, борються з корупцією, хоча чітко розуміють, що в даній боротьбі вони залишилися один на один з триголовою корупційною гідрою.

Здавалося б, на даний час до влади в Україні прийшли дійсно патріоти та віддані державі діячі, які не просто обіцяють, а дійсно готові змінювати систему та рішуче боротися з корупцією. Але насправді сталось не так. На керівні посади силового блоку в Полтавській    області прийшли не зовсім свідомі керівники.  Після призначення на посади прокурор Полтавської області  Ян Стрелюк  домовився з начальником УМВС України в Полтавській області Олегом Бехом та начальником УСБУ Олександром Кривичем  про «співпрацю». Співпраця ж полягала у спільному «кришуванні» конвертів,  газоліну, видобутку глини та піску та інших злочинних схем. І все діяло безвідмовно, доки на Полтавську землю не було відряджено для боротьби з корупцією справжнього офіцера СБУ Романа Червінського.  Він з першого дня включився в нерівну боротьбу з корупційними проявами. За ті неповні чотири місяці, що Роман Червінський перебував на посаді, рішуче були задокументовані та затримані ряд високопоставлених чиновників Полтавщини. Так, за особистого сприяння Червінського, був затриманий на хабарі начальник  ДАІ Полтавської області Петро Блажівський; на хабарі в 2 тис. доларів США заступник начальника слідчого управління УМВС України в Полтавській області; на хабарі 1.8 тис. доларів США  слідчий СБУ в Полтавській області.

Звичайно ж, дана ситуація порушила рівновагу та домовленості між корупціонерами Бехом та Кривичем, почали лунати взаємні претензії та вимоги припинити чи угомонити Червінського.

Останньою краплею терпіння корупційної  трійки настала, коли Роман спільно з «інспекцією Сакварелідзе» на хабарі  затримав прокурора Лубенської міжрайонної прокуратури Полтавської області  Андрія Куліша.

Тоді місцеві злодюжки-царьки вирішили боротися з Романом та його «спартанцями».  З метою володіти інформацією про можливі наступні затримання  та з дозволу прокурора Яна Стрелюка  начальник УМВС в Полтавській області  Олег  Бех  почав  прослуховувати під видуманими особистими даними працівників відділу «К» УСБУ в Полтавській області.  Абсурд дійшов свого апогею, коли  на прослушку поставили і самого Романа Червінського та начальника ВВБ в Полтавській області та його співробітників.

Таке бажання корупційної трійки контролювати та заробляти перейшло всі межі. І це в той час, коли на Сході нашої держави йде кровопролитна війна, а в тилу шастають орди сепаратистів. Технічні засоби УМВС бездумно, задля збереження власних корупційних схем використовуються проти справжніх офіцерів та патріотів.  Користаючись благословенням головного прокурора Полтавщини Яна Стрелюка  та начальника УСБУ в Полтавській області  Олександра Кривича,  Олег Бех  почав прослуховувати підприємців з метою отримання від них грошей за нерозголошення відомостей.

Але так довго тривати не могло. «Спартанці » після декількох невдач по затриманню хабарників зрозуміли, що йде витік інформації. Провівши ряд оперативних заходів, задокументували злочинну змову Прокурора Яна Стрелюка,  начальника УМВС Олега Беха та начальника УСБУ Олександра Кривича.

20 серпня 2015 року спільно з ГПУ України («інспекцією Сакварелідзе») провели обшуки в УМВС України в Полтавській області та вилучили ряд  доказів проведення незаконних прослуховувань мобільних телефонів співробітників відділу «К» УСБУ в Полтавській області та керівника ВВБ в Полтавській області, та навіть деяких  керівників райвідділів УМВС України в Полтавській області.

Реакція Генеральної Прокуратури України була миттєва і Яна Стрелюка  одразу ж було понижено в посаді до тимчасово виконуючого обов’язки прокурора Солом’янського району м. Києва  та відкрито відносно нього кримінальне провадження.

А у системі МВС все не так просто.  У Авакова відносно цього  випадку своя думка! Мовляв, боролися з корупційними працівниками СБУ та ВВБ.  Тоді виникає одне-єдине питання, де ж результати боротьби і де затримання? Аваков на своєму посту міністра МВС України збудував злочинний клан вірних до себе людей, серед яких і Олег Бех, і саме тому безапеляційно його захищає.

Але сам ізюм даної ситуації не в тому, що одні прослуховували, а інші задокументували. Ізюм  в іншому – що за свою позицію в сфері боротьби з корупцією Роман Червінський був відсторонений від займаної посади  на час розслідування (А тут увага! Розслідування, яке ведеться відносно Беха та Стрелюка).

Я пригадую, як корумпована система боролася після гучних затримань в ГПУ та жорстких нападів на Давіда Сакварелідзе, і лише після втручання громадськості перемогла правда.

P.S. Головне, щоб корумпована гідра не перемогла полтавських «спартанців»,  бо у випадку їх поразки боротьба з корупцією в Полтавській області буде програна на роки, якщо не на десятиліття.