Сергій Євтушок свою кар’єру у політиці розпочав помічником-консультантом народного депутата від фракції «Батьківщина» Сергія Кошина. Чотири роки тому виграв вибори і став міським головою Сарн, до речі, наймолодшим з-поміж решти міських голів Рівненщини. Позитивний імідж молодого чиновника доповнювали його близькі для простих виборців захоплення — гра на гітарі в музичному гурті, їзда на велосипеді та заняття великим тенісом. У квітні цього року пана Євтушка призначено на посаду голови Сарненської райдержадміністрації, на якій він пробув до кінця вересня. Тепер пан Євтушок балотується до Верховної ради України від партії «Батьківщина» від мажоритарного виборчого округу № 156 з центром у місті Сарни. На перший погляд, все закономірно. Освічений і перспективний політик пройшов різні щаблі влади, щоб тепер потрапити у парламент. Однак мало хто знає, що у цього молодого політика є й інша – не така приваблива сторона життя. А ті, хто про неї в Сарнах знають, побоюючись за власну безпеку чи, навіть, життя, воліють мовчати. Тож, знайомтесь — кандидат у народні депутати Сергій Євтушок, більше відомий у кримінальних колах Рівненщини під прізвиськом Пелік або Пельмень.

У 90-х роках на Сарненщині діяло відоме злочинне угрупування кримінального авторитета Маламеда. До сфери інтересів цього угрупування потрапляло все, на чому можна було швидко заробити гроші. Даниною обкладались усі, починаючи від приватного бізнесу, орендарів кар’єрів, незаконних копачів бурштину, і закінчуючи тими, хто переганяв з-закордону автомобілі. Крім того, промишляли члени угрупування популярним на той час вимаганням грошей та рекетом. Одним із тих, хто відповідав у кримінальному угрупуванні за вибивання боргів, був наближений до Маламеда брат Сергія Євтушка – Вадим. За свою надмірну жорстокість та завзятість у вибиванні боргів та данини за допомогою розпечених прасок та бит отримав прізвисько – Самос. У його послужному списку є кілька судимостей, одна з яких за рекет, що супроводжувався нанесенням тілесних ушкоджень. По деяких кримінальних справах Самоса проходив і його рідний брат Сергій Євтушок — Пелік, однак у якості свідка. Щоб уникнути покарання, більше десяти років тому Пеліку довелося на певний час виїхати за кордон та «залягти на дно».

На початку 2000-х років пан Євтушок засвітився у команді відомого і, нині наближеного до Юлії Тимошенко, політика Олександра Абдулліна. Однак це зараз пан Абдуллін — з пані Юлією Тимошенко. У період президентства Кучми він був провладним депутатом і йшов на вибори пліч-о-пліч зі скандально відомими братами Бакаями. Був він одним із засновників партії «Демократичний союз». У 2004 році на виборах Президента цей політик вже працював довіреною особою донецького кандидата Віктора Януковича. І, до речі, отримав тоді на Поліссі один з найкращих результатів для пана Януковича. А допомагали йому в цьому — Сергій Кошин, Сергій Євтушок та Юрій Богданович. Вже через рік пан Абдуллін зрозумів хибність свого вибору і перейшов до політичної партії «Батьківщина». Хоча й продовжував і продовжує працювати на свого «куратора» – Сергія Льовочкіна.

Разом із ним туди подалися й інші члени його команди – Євтушок, Кошин, Богданович. Вже за два роки пан Абдуллін та пан Кошин потрапили за списками партії «Батьківщина» до Верховної ради України. Сергій Євтушок отримав посаду помічника-консультанта Сергія Кошина, а Юрій Богданович — таку фінансово привабливу для кожного чиновника обласного рівня посаду начальника служби автомобільних доріг Рівненщини. Останні кілька років пан Абдуллін є куратором Рівненської області. Завдяки цьому, а також підтримці представників колишніх кримінальних угрупувань (а нині бізнесменів Полісся), зокрема відомих — Холика, Плєвако та Щєтіни, у Сергія Євтушка політична кар’єра пішла стрімко вгору. У 2010 році його обирають міським головою Сарн. Кажуть, саме в цей час його «покровителі» та він сам непогано «піднімаються» на незаконному видобутку бурштину. Помічений був пан Євтушок і в незаконних оборудках із землею. Сарненчани пам’ятають чимало випадків, коли з подачі пана Євтушка одну і ту ж земельну ділянку виділяли, напевно, що за окрему винагороду, двом, а то і трьом різним людям. Тепер передвиборчий штаб пана Євтушка намагається подати його виборцям, як молодого, перспективного і незаплямованого кандидата. Однак сумнівно, що після революції гідності та зміни політичного світогляду українців мешканці трьох поліських районів, які входять до складу виборчого округу № 156 – Сарненщина, Березнівщина та Костопільщіна — захочуть бачити своїм депутатом кандидата з кримінальним минулим. Один такий вже був у нас Президентом. Що з того вийшло -відомо всім.