Як купили Авакова за 10 мільйонів або сага про «полтавських спартанців»

06.09.2015 15:49

Напередодні свята Незалежності України в Полтавській області набрав обертів скандал з незаконними «прослушками» працівників відділу «К» УСБУ Полтавської області та ВВБ в Полтавській області, вчинене за попередньої змови обласного прокурора  Яна Стрелюка та начальника УМВС України в Полтавській області Олегом Бехом.

Здавалося б, після розголосу такої резонансної злочинної події, прослідує миттєва реакція всіх керівників згаданих відомств та міністерств, але, в розумінні деяких керівників, боротьба зі злочинністю та корупцією дещо відрізняється.

Тому, дізнавшись про надзвичайну подію, вчинену його протеже, Арсен Аваков вирішив банально заробити: мовляв, якщо на кону 10 мільйонів гривень,  то незаконна «прослушка» взагалі й не злочин, а банальна боротьба з корупцією у відділі  «К» УСБУ в Полтавській області та ВВБ в Полтавській області, і тому чесне ім’я полковника Беха незаслужено марають зацікавлені ЗМІ.

Проаналізуємо дану подію об’єктивно та без емоцій:

По-перше, якщо Ян Стрелюк та Олег Бех дійсно боролися з корупційними проявами у відділі «К» УСБУ в Полтавській області, то чому прослуховування мобільних терміналів здійснювалося за вигаданими особистими даними? Адже кожен більш-менш кваліфікований юрист розуміє, що легалізувати такі  матеріали законним чином неможливо, тобто використовувати як доказ корупції.

По-друге,  якщо Арсен Аваков вважає ( звичайно, не безкоштовно), що  Олег Бех спільно з прокурором Полтавської області дійсно боровся з корупційними проявами співробітників відділу «К» УСБУ в Полтавській області, тоді чому Генеральна Прокуратура України вважає, що Ян Стрелюк вчинив злочин і відкрила кримінальне провадження відносно нього, при цьому понизивши його в посаді.

По-третє, в даному скандалі фігурують і працівники ВВБ в Полтавській області, які відносяться до прямого підпорядкування Арсену Борисовичу Авакову. Питання! Чому прослуховування та перевірка на причетність до корупційних дій вказаних працівників системи МВС проводив саме Олег Бех, а не компетентні підрозділи центрального апарату МВС?

Проаналізувавши факти стає зрозумілим, що пан Аваков не хоче боротися з корупцією в системі МВС, а навпаки, заробляє саме на корупційних проявах.

Ситуація отримала цікавий поворот, коли до неї втрутився голова Полтавської ОДА Валерій Головко, який особисто вирушив до Адміністрації Президента України з проханням залишити на посаді  Начальника УМВС Олега Беха, оскільки тільки він може навести порядок в Полтавській області. Таке хвилювання Валерія Головка зрозуміле, оскільки саме Олег Бех допомагає йому здійснювати кришування «грошових тем» як то незаконний видобуток глини та піску в Хорольскому районі Полтавської області та крадіжок газового конденсату. З даного приводу провідними телеканалами було проведено ряд журналістських розслідувань та було викрито схеми кришування злочинних груп керівником УМВС України в Полтавській області Олегом Бехом.

Отже, дивлячись на усе це, волею чи неволею стає зрозуміло, що керівництво МВС України на чолі з Арсеном Борисовичем Аваковим не реформує систему МВС, а навпаки налагоджує стійкі корупційні зв’язки з метою збагачення. За таких умов громадськість не може замовчувати дані факти, а змушена ще з більшою віддачею боротися з ними.

Незрозуміло лише одне – чому пан Василь Грицак,  дійсно бойовий офіцер та безкомпромісний борець з корупцією, допускає знищення відділу «К» в Полтавській області?  Кожен зі «спартанців»  Червінського готовий боротися до кінця з зажирілими корупційними чиновниками Полтавської області, про що вже не раз доводили своїми діями. Зруйнувавши  їх надію можна назавжди поховати ті паростки системної боротьби з корупцією в регіоні.

Олексій Розумовський